Facebook
HLEDÁNÍ               DNES JE 5.7.2022
ZAREGISTRUJTE SE    |    ZAPOMNĚLA JSTE HESLO ?

JMÉNO         HESLO  

DÍKY REGISTRACI ZÍSKÁTE MOŽNOST PŘISPÍVAT DO DISKUZÍ A POKLÁDAT OTÁZKY V PORADNÁCH
Elektronické Miminko zakoupíte zde
Elektronické Auto4drive zakoupíte zde

MALÁ DOMÁCÍ POSILOVNA PRO ŽENY

Posilovací stroje a pomůcky už dávno nepatří jen do rukou mužů. I ženy touží po síle, vytvarovaných svalech a fyzické zdatnosti. Mnohé proto docházejí do posiloven a fitness center. Některým ale mohou pravidelné tréninky mimo domov nevyhovovat. Pro všechny případy je dobré některé cvičební pomůcky vlastnit a znát ty správné pohyby. Hodně se tím zúží množství výmluv, proč stále neplníte svá několik let stará předsevzetí.

Neopomínejte aerobní cvičení

Pokud chcete dosáhnout skutečně viditelné změny vzhledu vašeho těla a zlepšení fyzičky, neměla byste se věnovat pouze posilování. Nepůsobí komplexně. Před každým procvičováním určité partie je nutné svaly rozehřát. Ke spolehlivým aerobním pohybům, při kterých spalujete tuk, patří běh (i na místě), jízda na rotopedu, kole, chůze nebo plavání. Proto, aby se vám svaly vyrýsovaly, je potřeba zbavit se přebytečných tukových zásob.

Vybavení na doma

V základu vám ke cvičení stačí sportovní obuv, abyste si neničila nohy, a připojení k internetu. Fitness tréninky teď patří k velmi oblíbeným tématům, takže si sama můžete dohledat tisíce nejrůznějších videí se cvičením. V mnohých se používají vinylové činky na aerobik. Ty jistě znáte i z nejrůznějších lekcí P-class, bodyforming apod. Posilovat s nimi ale můžete i doma. Stejně tak i s over ballem a gumou.

Pokud budete s cvičením začínat, raději pohyby nejprve provádějte bez jakéhokoliv závaží. Řadu dobrých tipů na posilování najdete na Hejbejse TV Hanky Kynychové, známé české fitness instruktorky.

Efektivní pohyb

Chcete-li posilovat tělo komplexněji, pak zkuste kettlebell. Tyto unikátní činky se speciálním úchopem umožňují cvičícímu posilování celých svalových skupin. Základní cvik swing provádíte v podřepu s nohama od sebe tak, aby byla chodidla v šíři ramen. Činku, kterou držíte oběma rukama, potom držíte zhruba na úrovni kolen a zvedáte ji do výše vašich prsou. Mimo ruce tak skvěle zpevňujete zadek a záda. Další jednoduché cviky s kettlebell najdete na videích, kde s touto účinnou pomůcku cvičí muži i ženy.

Pravidelným cvičením můžete předejít zbytečné únavě, bolesti zad a nepříjemným pocitům při pohledu na své vlastní tělo. Narozdíl od bezhlavého držení tisícovek diet má sportování skutečně pozitivní vliv na naše fyzické a psychické zdraví.


Autor: editor
Vloženo: 22.5.13

PŘÍČINOU BOLESTI ZAD MŮŽE BÝT I SEZENÍ S NOHOU PŘES NOHU

Sezení s nohou přes nohu může být závažným prohřeškem proti etiketě, zvlášť když se pohybujete ve společnosti velmi významných lidí. Kromě toho, že...
Celý článek

JAKÝ JE PŘÍBĚH VAŠÍ SNÍDANĚ?

Snídaně je základem naší fyzické i duševní kondice, měla by totiž dodat přibližně čtvrtinu denní potřeby energie. Nestíháte ji? Snídaně se dá...
Celý článek

CO JSOU SUPERPOTRAVINY, RAW FOOD NEBO SMOOTHIES?

Všude se dnes mluví o superpotravinách. Víte, co to vlastně je? A proč nám může prospět raw food? Nebo jak si připravíme smoothies? Více se dozvíte...
Celý článek

BYLINKOVÁ ZAHRÁDKA

Sehnat čerstvé bylinky dnes není velký problém, prodávají se v květináčích i ve svazcích. Nejčerstvější přísun kuchyňských bylinek vám ale zajistí...
Celý článek