Facebook
HLEDÁNÍ               DNES JE 22.2.2024
ZAREGISTRUJTE SE    |    ZAPOMNĚLA JSTE HESLO ?

JMÉNO         HESLO  

DÍKY REGISTRACI ZÍSKÁTE MOŽNOST PŘISPÍVAT DO DISKUZÍ A POKLÁDAT OTÁZKY V PORADNÁCH
Elektronické Miminko zakoupíte zde
Elektronické Auto4drive zakoupíte zde

JAK VYUŽÍT MUŽSKÉHO PŘÍSTUPU V PRÁCI

Muži to mají v mnoha ohledech o mnoho lehčí než my, ženy. Například v pracovním prostředí, kde se vyžaduje především racionalita, pragmatický a profesionální přístup, dravost a ambice, tedy typické mužské vlastnosti. Teoreticky je ovládáte také. Jenže veškeré snahy o profesionalitu a chladnou hlavu berou za své po každé hádce s šéfem, kdy máte chuť brečet či třískat nádobím, ambicióznost ubývá s pročítáním životopisů vašich konkurentů na novou pozici a dravost můžete prokázat maximálně s ohledem na sbírání kancelářských drbů. Inspirujte se mužským přístupem k práci a zlepšete své kariérní možnosti kopírováním některé z taktik pánů tvorstva.

Bez emocí bychom těžko existovali, nicméně někdy je jejich přehršel na škodu. A to obzvláště na pracovišti, kde může projevování zejména negativních emocí, jako je vztek, smutek či agresivita, uškodit. Chtete-li, aby vás nadřízení považovali za schopnou pracovnici a kolegové či podřízení respektovali, je nejvyšší čas začít se projevovat asertivněji. Tedy naučit se vyjadřovat své názory stručně, jasně a sebevědomě při současném dodržení pravidel zdvořilosti a odstranění emotivního podtónu. A v tom vám jako inspirace mohou sloužit mužští spolupracovníci, kteří mnohem lépe než ženy umějí říct, co se jim líbí, co naopak ne, a řešit konflikty s nohama pevně na zemi.

Buďte přirozená

Není nic horšího než tuny make-upu, minisukně a vysoké podpatky. Chcete-li, aby vás v práci brali vážně, vsaďte na přirozenější a střízlivější look. Neschovávejte se za umělými řasami, věřte ve své schopnosti. Pokud budete vystupovat přirozeně sebevědomě, začnou i ostatní věřit ve vaše kvality a oceňovat váš přínos.

Drby uložte do šuplíku

Klevetění dejte rázné vale. Viděla jste snad někdy úspěšného kolegu z vedlejší kanceláře, kterému nedávno nabídli vedoucí pozici v nově otevřené pobočce, že by v kuchyňce řešil nejnovější diety či o polední pauze kroutil hlavou nad milostným životem blondýny za recepčním stolem? Těžko. A proto byla také lukrativní pozice nabídnuta jemu, ne vám. Propříště si hleďte svého a než se odvážíte komentovat úděsný svetr nesympatické spolupracovnice, raději splňte veškeré úkoly a odpovězte na dlouho odkládané e-maily.

Mluvte stručně a jasně

Také ve vaší firmě razíte heslo, že čas jsou peníze? Řiďte se jím a snažte se komunikovat věcně a bez rozvláčných a nepotřebných informací kolem, které by mimochodem vydaly na malou „harlekýnku“. „Muži vědí, jak říct to nejdůležitější v pětadvaceti a méně slovech. Je to efektivní schopnost, protože posluchač stejně nevydrží mít stoprocentně nastražené uši o moc déle. A přeci nechcete, aby místo vašich geniálních nápadů slyšel šéf po pár minutách jen nudné bla, bla, bla,“ upozorňuje novinářka Debbie Mandelová ve svém článku Co se mohou ženy naučit od mužů.

Řekněte si, co chcete

My ženy občas od okolí očekáváme, že má nadpřirozené schopnosti a umí číst myšlenky. Po partnerovi chceme, aby automaticky a bez zeptání splnil každé naše přání, stejně jako v práci doufáme, že šéf pochopí, že usilujeme o účast na služební cestě, ze které kouká možné povýšení. Ruku na srdce, opravdu se dá očekávat, že lidé budou znát naše tužby, aniž bychom o nich píply? Těžko. Inspirujte se muži a naučte se jasně formulovat své požadavky. A rozhodně se nestyďte za to, že si o něco řeknete. Příležitosti přece do klína samy od sebe nepadají.

Odpočívejte aktivně, třeba v posilovně

Ovládnout vztek a i ve stresových situacích jednat s klidem a pevnou rukou stojí mnoho úsilí. Abyste neměla pocit, že se z toho všeho brzy musíte logicky zbláznit, najděte si cestu, jak se nahromaděných emocí zbavit jiným způsobem než křikem v práci. Muži se zpravidla skvěle odreagovávají aktivně na squashi či fotbale, případně fanděním na hokejových zápasech či seancemi nad pivem. Učte se od nich i v umění relaxovat. Touhu vyškrábat šéfové oči hravě zúročíte na hodinách fitboxu, plačtivou náladu z nevydařené prezentace zase jako mávnutím kouzelného proutku smete vtipná komedie nebo káva s kamarádkami. Součástí každého dne by proto rozhodně měla být nějaká odpočinková aktivita, jinak vám nahromaděný stres může způsobit některou z psychosomatických nemocí, což určitě nechcete. Proto upusťte páru na hodině jógy, úklidem koupelny či nad dobrou knihou a šálkem vychlazeného zeleného čaje. Zkrátka se zabavte čímkoli, co vám zvedne náladu a dá zapomenout na problémy v zaměstnání.


Autor: Pavla Lokajová
Vloženo: 17.6.11

SVOBODNÁ A BEZ SEXU? BEJVÁVALO!

Slibně rozjetá kariéra, práce dlouho do noci, cestování po světě a parta rozesmátých kamarádek. Říkáte si, že toho chlapa vedle sebe vlastně ani...
Celý článek

TCHÝNĚ: KAMARÁDKA DO DEŠTĚ NEBO NOČNÍ MŮRA?

S vytouženým prstýnkem, domkem na okraji města a rodinným životem, o kterém jste s partnerem již několik let snili, přichází do vašeho každodenního...
Celý článek

NAUČTE SE JEDNAT S PROBLEMATICKÝMI A NEPŘÍJEMNÝMI LIDMI

Jsou zkrátka všude. Nabručení v tramvajích, otrávení na úřadech, ve frontě u pokladny supermarketu či hned za vašimi dveřmi ve vedlejší kanceláři....
Celý článek

NEVÝHODY VZTAHU S ŽENATÝM MUŽEM

Říká se, že láska je slepá a nevybírá si. Může se tak vcelku jednoduše stát, že vaše city vzplanou k muži, který už byl předtím okroužkován jinou...
Celý článek