Facebook
HLEDÁNÍ               DNES JE 18.5.2024
ZAREGISTRUJTE SE    |    ZAPOMNĚLA JSTE HESLO ?

JMÉNO         HESLO  

DÍKY REGISTRACI ZÍSKÁTE MOŽNOST PŘISPÍVAT DO DISKUZÍ A POKLÁDAT OTÁZKY V PORADNÁCH
Elektronické Miminko zakoupíte zde
Elektronické Auto4drive zakoupíte zde

KAMARÁDKA TCHÝNĚ - 2. DÍL

Bojovala s ní Jennifer Lopez v komedii Příšerná tchýně a možná i vám díky ní přibyla nějaká ta vráska na čele navíc. Ano, řeč je o mamince vašeho partnera, která je pro vás patrně nejobávanější osobou z celého jeho příbuzenstva. Obohaťte své znalosti o analýzu dalších několika prototypů tchýní a čtěte, jak s jednotlivými typy vycházet.

Obětavá tchýně

Vlastně si nemáte pořádně na co stěžovat. Maminka vašeho partnera se ráda stará o vnoučata, vždy je ihned a ráda k dispozici, potřebujete-li pohlídat psa, zalít květiny či nemáte čas uvařit sobotní oběd. Je typickou ženou-hospodyní a ráda se o své bližní stará a rozmazluje je, někdy až příliš. Také proto se může někdy zbytečně plést do vašich záležitostí a přehnaně radit ohledně vašeho vztahu s partnerem nebo způsobu výchovy dětí. V zásadě to však myslí dobře a vytyčíte-li jí hranice, nepřekročí je. Jde jí o souznění celé rodiny, což máte jistě společné.

Samotářská tchýně

Zkrátka ten typ, kterého by vám za normálních okolností mělo být líto – kdyby vám tolik nepila krev! Ať už má manžela po svém boku či je vdovou, propadá neustálým depresím ze samoty, stěžuje si na všechno od počasí přes sousedovic jezevčíka až po vlastní smutný osud. Zastává názor, že sebelítost je vhodnou metodou k přilákání pozornosti a zachování „zdravých“ rodinných vztahů. Ve výsledku se tak upíná na syna a při sebemenším „uklouznutí“ z vaší strany vám dá dostatečně jízlivě najevo, že se o ni vůbec nezajímáte a ubohé stařeně vlastně ani nepomůžete. Odnoží samotářské tchýně je hypochondr, který využívá zdravotních potíží k maximalizaci pozornosti ze strany příbuzenstva.

Jak vyjít ze svízelné situace? Její problémy rozhodně nesnižujte, sama byste se možná v podobné situaci zachovala obdobně. Navíc jak deprese, tak další nemoci mohou mít reálnou příčinu, proto jí nabídněte své služby při převozu k doktorům a dalším specialistům. Sem tam se optejte, zda nepotřebuje například nakoupit, přetrpte i občasné seance nad kávou. Pokud to však přehání, dejte jí najevo, že vaše obětavost má své hranice.

Časově vytížená tchýně

Vlastně se s ní vidíte jen o svátcích a na rodiných oslavách, kterých je jako šafránu, neboť matka vašeho druha zkrátka nemá čas. Stále pracuje, k tomu má tisíce koníčků i kamarádek, se kterými řeší drby z nejbližšího okolí i aktuální světové problémy, a je jí upřímně ukradeno, zda máte na poličkách centimetrovou vrstvu prachu a místo čerstvě napečené bábovky ji pohostíte týden otevřeným balením sušenek. Vlastně si nemáte na co stěžovat, alespoň se vám nemíchá do života. Na druhou stranu však není k dispozici ani ve chvílích, kdy její pomoc potřebujete – třeba k vyvenčení psa během služební cesty. Než abyste si však stěžovala na nedostatek zájmu z její strany, zapojte do hry kamarádky a jiné známé, které vám sem tam mohou nakrmit křečka či pohlídat děti. Tchýni jednou za čas pozvěte na kafe nebo relaxační víkend, abyste zachovala dobré vztahy a prohloubila vzájemnou komunikaci.

Značka ideál

Vysněným prototypem tchýně je žena, která má svou vlastní kariéru, zájmy a život a do toho vašeho se plete jen přiměřeně a zřídka, aniž by narušila vzájemné sympatie. Sem tam synovi zavolá, optá se, co nového, zajímá se o to, zda Petříkovi již vyrostly zoubky a jak vám rostou na balkóně rajčata, ale netlačí na pilu. Je ráda, že má také svůj klid od mateřských povinností, přesto přijdete-li s žádostí o pomoc, v rámci možností s úsměvem vyhoví. Také proto je to nakonec ona, za kterou jdete sama od sebe s žádostí o radu. Vlastníte-li tento exemplář tchýně, můžete si jen upřímně a šťastně gratulovat.


Autor: Pavla Lokajová
Vloženo: 17.6.11

SVOBODNÁ A BEZ SEXU? BEJVÁVALO!

Slibně rozjetá kariéra, práce dlouho do noci, cestování po světě a parta rozesmátých kamarádek. Říkáte si, že toho chlapa vedle sebe vlastně ani...
Celý článek

TCHÝNĚ: KAMARÁDKA DO DEŠTĚ NEBO NOČNÍ MŮRA?

S vytouženým prstýnkem, domkem na okraji města a rodinným životem, o kterém jste s partnerem již několik let snili, přichází do vašeho každodenního...
Celý článek

NAUČTE SE JEDNAT S PROBLEMATICKÝMI A NEPŘÍJEMNÝMI LIDMI

Jsou zkrátka všude. Nabručení v tramvajích, otrávení na úřadech, ve frontě u pokladny supermarketu či hned za vašimi dveřmi ve vedlejší kanceláři....
Celý článek

NEVÝHODY VZTAHU S ŽENATÝM MUŽEM

Říká se, že láska je slepá a nevybírá si. Může se tak vcelku jednoduše stát, že vaše city vzplanou k muži, který už byl předtím okroužkován jinou...
Celý článek