Facebook
HLEDÁNÍ               DNES JE 8.12.2023
ZAREGISTRUJTE SE    |    ZAPOMNĚLA JSTE HESLO ?

JMÉNO         HESLO  

DÍKY REGISTRACI ZÍSKÁTE MOŽNOST PŘISPÍVAT DO DISKUZÍ A POKLÁDAT OTÁZKY V PORADNÁCH
Elektronické Miminko zakoupíte zde
Elektronické Auto4drive zakoupíte zde

SNĚHOVÉ RADOVÁNKY, KTERÉ PÁLÍ KILOJOULY

Letošní zima dělá psí kusy. Jednou dosahuje sibiřské mínus dvacítky, následně vytahujeme ze dna skříně jarní kabáty. Jisté je, že v obou případech lze využít zimní přírody k provozování sportů na čerstvém vzduchu. Na které aktivity se můžete těšit při sněhové pokrývce?

Přestože byste možná za okny raději viděli rozkvetlé louky, meteorologové předpovídají pro únor další sněžení. Není však důvod smutnit, naopak lze neodbytnou zimu hravě využít ve svůj prospěch. Určitě jste začátkem ledna s nesmírnou energií najeli na dodržování novoročních předsevzetí o zdravém životním stylu, ale s koncem měsíce začaly nad návštěvou fitka vítězit spíše televizní seriály doplněné o šálek horké čokolády. Hubnout však můžete nejen dřinou na rotopedu, ale také zábavným dováděním na sněhu – ať už v Alpách nebo v tuzemských končinách. Co rozhodně stojí za vyzkoušení?

Lyžařské bláznění

Lyžování můžeme považovat za pomyslnou královnu zimních sportů, která má úžasnou schopnost procvičit celé tělo. Na svahu dostanou nejvíce zabrat stehna a zadeček, při zatáčkách však zapojíte i přímé a šikmé břišní svaly, zádové svaly a odrážením se od sněhu též ruce a ramena. Pořádná lyžovačka posílí kondici a trénuje vytrvalost, nehledě na to, že je schopna zbavit vás okolo 400 kalorií za hodinu. Pozor však na dlouhé postávání ve frontách na vlek a všelijaké dobroty číhající u stánků a v hospodách. Ty by totiž vaši snahu setřást tukové polštářky mohly pekelně zmařit! „Lyžování samo o sobě je skvělým spalovačem tuků, ovšem jedině za předpokladu, že odpoledne na svahu neprokládáte konzumací párků v rohlíku, grogů a tatranek,“ prozrazuje šestadvacetiletá Lucie, která má dle vlastních slov při zimních sportech problém s udržením chutí na kalorické pokrmy. Raději si proto přibalte do batohu sendvič, jogurtový nápoj a ovoce k zahnání náhlého hladu i chutí.

Vysportovaní běžkaři

Zatímco lyžování spíše posiluje, představuje běh na lyžích ideální prostředek pro pálení kalorií. Za hodinu můžete tělo ochudit zhruba o 400 až 600 kalorií, v závislosti na intenzitě a rychlosti běhu i charakteru terénu. Provozováním tohoto zimního sportu nejenže zpevníte hýždě, nohy, ruce, záda i břicho, ale hlavně posílíte srdce a dáte zelenou skvělé kondici. Běžkování je navíc vhodné skutečně pro každého, dokonce i osoby s problematickými klouby.

Návrat do mladých let na ledě

Zamrzlé rybníky na nás v únoru už asi nečekají, ale většina kluzišť stále nabízí hodiny pro veřejnost. Vyrazte proto s rodinou či přáteli na nejbližší stadion a vězte, že vám výlet pomůže zbavit se celých 300 kalorií za hodinu. Nebudete-li celou dobu postávat u mantinelů a flirtovat s pracovníkem půjčovny bruslí, zpevníte navíc hýždě, stehna a šikmé břišní svaly.

Když klasika omrzí…

Pokud nemáte k dispozici vybavení na výše zmíněné sporty nebo chcete-li vyzkoušet něco nového, vydejte se na sáňky či zkuste populární chůzi ve sněhu. Při klouzání z kopce můžete tělu odlehčit od 300 kalorií za hodinu a ještě se skvěle pobavit. Kardiovaskulární systém a oslabená imunita vám zase poděkuje za chůzi ve sněžnicích, která spálí až 600 kalorií za hodinu.


Autor: Pavla Lokajová
Vloženo: 2.2.11

PŘÍČINOU BOLESTI ZAD MŮŽE BÝT I SEZENÍ S NOHOU PŘES NOHU

Sezení s nohou přes nohu může být závažným prohřeškem proti etiketě, zvlášť když se pohybujete ve společnosti velmi významných lidí. Kromě toho, že...
Celý článek

JAKÝ JE PŘÍBĚH VAŠÍ SNÍDANĚ?

Snídaně je základem naší fyzické i duševní kondice, měla by totiž dodat přibližně čtvrtinu denní potřeby energie. Nestíháte ji? Snídaně se dá...
Celý článek

CO JSOU SUPERPOTRAVINY, RAW FOOD NEBO SMOOTHIES?

Všude se dnes mluví o superpotravinách. Víte, co to vlastně je? A proč nám může prospět raw food? Nebo jak si připravíme smoothies? Více se dozvíte...
Celý článek

BYLINKOVÁ ZAHRÁDKA

Sehnat čerstvé bylinky dnes není velký problém, prodávají se v květináčích i ve svazcích. Nejčerstvější přísun kuchyňských bylinek vám ale zajistí...
Celý článek