Facebook
HLEDÁNÍ               DNES JE 8.12.2023
ZAREGISTRUJTE SE    |    ZAPOMNĚLA JSTE HESLO ?

JMÉNO         HESLO  

DÍKY REGISTRACI ZÍSKÁTE MOŽNOST PŘISPÍVAT DO DISKUZÍ A POKLÁDAT OTÁZKY V PORADNÁCH
Elektronické Miminko zakoupíte zde
Elektronické Auto4drive zakoupíte zde

TEQUILA - PITÍ NA LÉTO?

Tequila je prémiové pití, její obliba celosvětově stoupá. Jedná se o nápoj, který patří mezi ty silnější a opravdu záleží na tom, kolik a jak kvalitní tekutiny večer vypijete. Dobré jméno tequile rozhodně nedělají „alkoholoví turisté“, kteří jezdí do Mexika pouze kvůli tomuto moku a po večerních pitkách se diví, že se ráno setkávají s projevy kocoviny.

Pokud si chcete tequilu vychutnat, ale netoužíte po nepříjemných ranních zážitcích, pijte s rozumem. V každém baru chtějte po obsluze vědět, jakou tequilu vám nalijí (preferujte co nejkvalitnější – s obsahem 100 % agáve) a v průběhu večera drinky prokládejte ideálně vodou.

Podávání tequily se solí a citrónem, popřípadě se skořicí a pomerančem, je zvyk, který Mexičané nepraktikují. Vychutnávají si tequilu čistou, případně s citrónem vymačkaným přímo do sklenice. Sůl a citrón však mají své opodstatnění – sůl zadržuje vodu v těle, citrón obsahuje enzymy, které pomáhají odbourávat alkohol.

Pokud chcete oživit domácí party, servírujte tequilu El Jimador 100 % Agave Blanco se Sangritou, jako to dělají Mexičané. Je to pikantní nealko šťáva z rajčat určená k zapíjení tequily.

Recept:

  • 250 ml rajčatového džusu,
  • 250 ml pomerančového džusu,
  • 2 lžíce čerstvé limetové šťávy,
  • 1 čajová lžička pálivé omáčky,
  • 1 čajová lžička Worcester omáčky,
  • 1 čajová lžička nasekané cibule.

Tequila je základem celé řady lahodných koktejlů. Pokud se pro přípravu některého z nich rozhodnete doma, nešetřete. Rozhodně platí, že čím lepší a kvalitnější tequilu použijete, tím lepší a kvalitnější bude také výsledný drink.

Naším tipem na jednoduchý, ale velmi osvěžující drink, je Paloma.

Do sklenice s ledem nalijte 4 cl El Jimador 100 % Agave Blanco, dolijte grapefruitovým Kinley Tonicem a zakapejte čerstvou limetovou šťávou.

Pokud narazíte na tequilu s červem, vězte, že to rozhodně není tequila. Jedná se o mezcal, příbuzného tequily, který se vyrábí z jiných druhů agáve.


Autor: JŽ
Vloženo: 12.8.09

JAK VYBRAT BEZPEČNOU AUTOSEDAČKU

Cestování s dětmi autem je pro moderní maminku úplně běžné. Na nákupy, na výlety, později do školy či do školy, příležitost se najde skoro každý...
Celý článek

PEUGEOT 5008 V NOVÉM

Model Peugeot 5008 prošel generační obměnou a výsledkem je auto, které může mít v garáži menší či větší rodina. Dobrou službu ale prokáže...
Celý článek

O CACTUS SE NEPOPÍCHÁTE

Čím nás zaujal nový model Cactus? Způsobem, jakým chrání před drobnými nárazy. Dá se říci, že je to jediný „kaktus“, o který se...
Celý článek

BAREVNÁ RADOST Z ŘÍZENÍ

Usednete-li za volant „pomerančového“ Subaru XV, čeká vás trochu stylu, trochu barev, trochu města a trochu svobody. Víte už, do jaké barvy se...
Celý článek