Facebook
HLEDÁNÍ               DNES JE 25.4.2018
ZAREGISTRUJTE SE    |    ZAPOMNĚLA JSTE HESLO ?

JMÉNO         HESLO  

DÍKY REGISTRACI ZÍSKÁTE MOŽNOST PŘISPÍVAT DO DISKUZÍ A POKLÁDAT OTÁZKY V PORADNÁCH
Elektronické Miminko zakoupíte zde
Elektronické Auto4drive zakoupíte zde

PORADNA: ŽENSKÝ LÉKAŘ


Činnost poraden již byla ukončena. Vzhledem k tomu, že se zde nachází velké množství dotazů, ponecháváme odpovědi k dispozici čtenářům, kteří zde mohou nacházet odpovědi na problémy podobné těm jejich.
Stránka 1 z 12  <<   <    1  2  3   >   >> 

PS ( Ghitanova2, 23.3.2010, 16:19 )

A JSEM 4 MĚSÍCE PO PORODU

Re: PS ( MUDr. Eva Nováková, 24.3.10 - 17:45 )

viz předešlý příspěvek

bolest ( Ghitanova2, 23.3.2010, 16:04 )

Dobrý den mám už něakou dobu bolesti v podbříšku.brala jsem antikoncepci cezarete a mm jsem měla každý týden ted ji neberu ale mam bolesti občas i bodavé.a nedávno jsem jen špinila asi dva dny hnědým výtokem s troškou krve.děkuji za odpověd

Re: bolest ( MUDr. Eva Nováková, 24.3.10 - 17:44 )

Patrně se jedná o hormonální nerovnováhu, což je 4 měsíce po porodu celkem normální. Pokud kojíte, patrně to bude trvat delší dobu, než se vrátí situace k normálu, jestli ne, mělo by se během 1 - 2 menstruačních cyklů vše srovnat.

prosím o radu ( , 20.3.2010, 07:43 )

Dobrý den, jsem asi 6týdnů v jiném stavu.Už jednou jsem těhotná byla a to před 3mi měsíci, bohužel jsme o to přišli.Nyní se bojím,a by se to neopakovalo, jelikož jsem v posledním týdnu začala trochu krvácet(špinit). Takový průběh byl i u toho prvního těhotenství. Pro podporu v těhotenství užívám denně kys.listovou.prosím o radu, nevím kam se obrátit, můj lékař je v ordinaci vždy jen jeden den v týdnu a do té doby musím chodit do práce, tam musím celý den stát a pak večer mě vždy pobolívá v podbříšku a krvacím.Děkuji za odpověd´. S pozdravem Martina

Re: prosím o radu ( MUDr. Eva Nováková, 24.3.10 - 17:42 )

Pokud se domníváte, že problém je v pracovním zařazení, pak o neschopenku můžete požádat i praktického lékaře. Pokud ale máte již jeden spontánní potrat za sebou, měla byste se s lékařem domluvit, zda by nebylo vhodnější rizikové těhotenství a pracovní neschopnost.

problémy s hrází po porodu ( Phoebebb, 16.3.2010, 17:40 )

Dobrý den. Mám už 8 měsíců od porodu. Porod proběhl špatně. Během poslední fáze, kdy se mělo tlačit nešel malý vytlačit a v porodních cestách byl dlouho. Kontrakce ustaly, tlačila jsem naprázdno a asistentka mi "skákala" na břicho. Asi po půl hodině marného tlačení mi doktor provedl nástřih hráze a malý byl venku. Zjistilo se, že měl ruku u hlavy. Dva dny po porodu mi na kontrolním ultrazvuku břicha doktor provedl čištění bez narkózy. Půlku šití hráze mi potrhal, ale prý to není na šití, že se to zahojí.Udělaly se mi modřiny a otoky v oblasti hráze.Dostala jsem nějaké čípky do konečníku. Asi dva měsíce od porodu jsem byla na přešití hráze, protože se to samozřejmě nezahojilo.Dlouho to bylo citlivé a dlouho se to hojilo. Asi před dvěma měsíci jsem začala mít problém, že se mi ve spodní části třísel vedle toho nástřihu dělaly mírné otoky a při delším stání nebo chůzi to bolí. Gynekoložka tvrdí, že to z gyn. hlediska není nic, že si mám zajít za praktickým lékařem a ten mi zas řekl, že to může být od té hráze. uzliny to nebyly. Nevím si už rady. Mám kvůli hrázi problémy i se sexuálním životem. Nikdo mi není schopen poradit. Děkuji

Re: problémy s hrází po porodu ( MUDr. Eva Nováková, 18.3.10 - 12:37 )

Doporučila bych důkladnou revizi poranění, protože pokud je zahojeno, otoky by se dělat neměly. Není-li, pak by měl gynekolog doporučit sedací koupele či hojivou mast. Dobré zkušenosti jsou i s masáží hráze (jako před porodem), zejména v případě bolestivosti při pohlavním styku.

Zakloněná děloha ( Mirkadavid, 11.3.2010, 09:21 )

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na problém co mám již asi 9 měsíců se s manželem snažíme o miminko ale nejde nám to,mám cukrovku z předešlého těhotenství,nepravidelnou menstruaci a nevím jak si vypočítat plodné dny a když jsem byla na vyšetření v lékaře řekl mi ještě ke všemu že mám zakloněnou dělohu. Dá se nějak pomoc při otěhotnění nebo musím vše nechat na přírodě.Tak s určitostí můžu napsat že manžel má spermie v pořádku.Již mám tři děti ale u posledního jsem měla veliké komplykace kdy dítě mělo 5970g a porod skončil tragycky(diskotie ramínek)u spontálního porodu,a od té doby mám otočenou dělohu. Předem moc děkuji za odpověď nevím jestli se dává i email pro jistotu ho sem napíši:mirkadavid@seznam.cz Hezký den Šárka a ještě jednou děkuji za odpověď

Re: Zakloněná děloha ( MUDr. Eva Nováková, 15.3.10 - 12:03 )

Je-li menstruace nepravidelná, pak se plodné dny vypočítat nedají. Možností je sledování ovulace pomocí speciálního ovulačního testu (prodává se v lékárně a přesný návod je přiložen). Zakloněná děloha možnost otěhotnění snižuje, ale nevylučuje.

bolest v podbřišku ( Veronika303, 10.3.2010, 23:20 )

Dobrý den, asi před rokem jsem přestala užívat HA Yadine a asi před 2 měsící jsem ji začala brát znovu. Předtím jsem s ní neměla naprosto žádné problémy, ale teď mám bolesti v podbřišku tak po 10 pilulce. Tak jsem se chtěla zeptat, čím by to mohlo být, antikoncepcí nebo něco jiného? A jestli antikoncepce funguje? Protože bolesti jsou naprosto stejné jako při ovulaci. Děkuji moc za odpověď. Veronika

Re: bolest v podbřišku ( MUDr. Eva Nováková, 15.3.10 - 12:06 )

Hormonální antikoncepce může po čase v těle způsobovat jiné reakce než při prvním užívání. K ovulaci by při pravidelném užívání docházet nemělo, ale bolesti mohou být způsobeny i hormonálními výkyvy. Doporučila bych konzultaci s gynekologem a změnu typu antikoncepce, na trhu s pilulkami je výběr obrovský.

srůsty ( Janette, 8.3.2010, 18:21 )

Dobrý den. Minulý rok jsem podstoupila abdominální hysteroktomii (vejcovovdy a vaječníky zachovány), za 3 měsíce byla laparoskopicky odstraněna velká cysta a srůsty. Bylo mi sděleno, že jsou ponechány srůsty, které nešly rozrušit při této operaci. Od této doby mám každodenní bolesti v podřišku zejména při vyprazdňování, v okamžiku naplnění střev i močového měchýře. Cca 10 dnů v měsíci mám intenzivní bolest na levé straně (píchavá bolest při chůzi, dosedu, ale i v klidovém stavu). Vaginální UZV nezjistil žádné pat. změny. Lékař doporučil operaci a odstranění nejen srůstů ale i vejcovodů i vaječníků. Docela mám strach (v minulém roce 2 operace v brzké době po sobě). Prosím Vás o radu, jak se mám rozhodnout a jaký máte na celou věc názor. Děkuji.

Re: srůsty ( MUDr. Eva Nováková, 15.3.10 - 12:08 )

V tomto případě není možno dát jednoznačnou radu. Pro odstranění vaječníků a vejcovodů by měl být závažný důvod, proto doporučuji pohovor s lékařem, který Vám tento zákrok doporučil, abyste věděla, co ho k tomuto řešení vedlo. Laparoskopická operace velká rizika nepřináší, ale odstranění reprodukčních orgánů je nevratné, a proto by k němu měl být závažný důvod.

výtok ( Ilonka, 6.3.2010, 20:52 )

DObrý večer, je mi 39 let, prakticky od 18 let mám výtok. Skutečně každý den. Jednou je bílý, někdy i zelený se silným zápachem. Většinou má tvarohovitou konzistenci. Během těch x let jsem měla (i opakovaně)nesčetné množství zaváděcích tablet. Můj lékař mi několikrát dělal stěry,ale vždy vyšly negativně.Přitom při vyšetření je výtok viditelný.Na vyšetření byl i můj partner,ale u něho nebylo nalezeno nic. Jsem už zoufalá, není dne, kdy bych měla klid. Mám dvě děti, prodělala jsem 6 laparoskopií, k tomu cysty, mimoděložní těhotenství, byla mi odebrána děloha, vejcovod,vaječník,ale problémy jsou stále.Často je výtok tak nepříjemný,že mě bolí i břicho. Přeci nejem tak stará,abych se s tím musela smířit. Obtežuje mě to a snižuje se u mě i chuť na pohlavní styk.Prosím poraďte mi,co dělat
Děkuji za Váš čas
Ilona

Re: výtok ( MUDr. Eva Nováková, 15.3.10 - 12:24 )

Je překvapující, že přesto, že máte s výtokem takové potíže, jsou všechny výsledky negativní. Otázkou zůstává, proč bylo přikročeno k tolika zákrokům a odebrání orgánů - možná by se dala hledat příčina zde. Doporučila bych Vám požádat svého lékaře o další vyšetření.

bolest v podbříšku ( Gabriela0020, 6.3.2010, 18:05 )

Dobrý večer,mám na vás prosím dotaz.Začala jsem brát antikoncepci
YAZ,ale po dvou plátičkách jsem začla mít pocit jako bych byla nafouknutá a tak jsem je přestala brát,ale to nafouknutí nezmizelo a někdy se mi aji špatně dýchá.HA neberu měsíc a ted dva dny co mě bolí v podbříšku(bolest se dá vydržet)a jak kdyby mi někdo to břicho stahoval k zemi,sem,tam mě bolí aji v kříží.Výtoky nemám.Užívala jsem aji espumisan a pila čaj ze seny na vyprázdněni,ale nepomohlo to.Můžete mi prosím poradit co to může být?Jestli mám jít ke své obvodní lékařce a nebo ke gynekologovi?Těhotenský test jsem si dělala a byl negativní.Je mi 35 let.Děkuji za odpověd Gabriela

Re: bolest v podbříšku ( MUDr. Eva Nováková, 15.3.10 - 12:25 )

Pokud byl stav způsoben hormonální antikoncepcí (stává se to), měl by se stav upravit po 1 - 2 menstruačních cyklech, pokud neustoupí, konzultujte s gynekologem.

kojení a nepravidelná menstruace ( Eva2412, 7.2.2010, 21:12 )

Dobrý večer, ráda bych se Vás zeptala, jak je to s nepravidelnou menstruací při kojení. Mám devět a půl měsíční dceru, kterou jsem do 6 měsíce plně kojila, v 6ti měsících jsem začala zavádět příkrmi a pořád kojila, po celou dobu jsem menstruaci neměla až do osmého měsíce, kdy jsem začala kojit pouze večer, během noci a ráno, tak se menstruace dostavila, trvala asi šest dnů a nyní, kdy jsem čekala, že se menstruace opět dostaví, tak tomu tak není, pro jistotu jsem si dělala těhotenský test, jelikož antikoncepci neužívám a test vyšel negativní. Je normální, že je během kojení, i když není tak časté, mestruace nepravidelná? Předem moc děkuji za odpověď na můj dotaz.

Re: kojení a nepravidelná menstruace ( MUDr. Eva Nováková, 2.3.10 - 18:24 )

Menstruace může být při kojení nepravidelná, s tím je nutno počítat a pokud nechcete otěhotnět, je potřeba volit alespoň antikoncepci v podobě kondomu.

Stránka 1 z 12  <<   <    1  2  3   >   >>