Facebook
HLEDÁNÍ               DNES JE 25.4.2018
ZAREGISTRUJTE SE    |    ZAPOMNĚLA JSTE HESLO ?

JMÉNO         HESLO  

DÍKY REGISTRACI ZÍSKÁTE MOŽNOST PŘISPÍVAT DO DISKUZÍ A POKLÁDAT OTÁZKY V PORADNÁCH
Elektronické Miminko zakoupíte zde
Elektronické Auto4drive zakoupíte zde

PORADNA: HOMEOPAT


Činnost poraden již byla ukončena. Vzhledem k tomu, že se zde nachází velké množství dotazů, ponecháváme odpovědi k dispozici čtenářům, kteří zde mohou nacházet odpovědi na problémy podobné těm jejich.
Stránka 1 ze 2  <<   <    1  2   >   >> 

homeopatika a dárcovství krve ( Mona, 26.3.2010, 10:50 )

Dobrý den, mohu užívat homeopatické léky, když jsem dárce krve? nemůžou mě kvůli tomu vyřadit ze seznamu dárců? nebo za jak dlouho od požití posledního léku mohu jít krev darovat? děkuji za odpověď..

Re: homeopatika a dárcovství krve ( Jana Horáková, 6.4.10 - 12:13 )

Pokud vím, tak užívání homeopatických léků dárcovství krve nebrání, důležité je, zda netrpíte nějakou chorobou, která by dárcovství bránila.

Problémy s kojením ( Paflinka, 6.3.2010, 09:42 )

Dobrý den,když měla malá 2 měsíce,začala jsem ztrácet mléko a dr. mi doporučil ricinus communis 5ch, 2x denně 5 kuliček.Více mlíčka sice nabylo,ale asi se zkvalitnilo a stačilo.Teď je malé 4,5měsíce a máme stejný problém,tak jsem si byla opět koupit RC5ch a v lékárně mi poradili,že je mám kombinovat zároveň s Agnus castus 5ch a dokonce 3x denně z každého po 5kuličkách.Celkem tedy 30kuliček denně. Nevím jestli je to dobře a nemůžu tak naopak přijít o mlíčko?Děkuji předem za odpověď.

Re: Problémy s kojením ( Jana Horáková, 15.3.10 - 12:26 )

Obecně se kombinace homeopatických léků nedoporučuje, zejména při samoléčbě. Vyzkoušejte nejdřív jeden lék.

usínání ( Iwam, 11.1.2010, 18:27 )

Dobrý den,mám 7týdenního syna který má problém s usínáním.Přes den usne jen v kočáře,když ale ven nemůžeme tak začne plakat a děsně se vztekat že se mu chce spát,ale nemůže usnout to samé je když má jít spát večer,někdy ho i 2 hodiny uspávám a nakonec usne až při kojení,v noci mi ale spí pěkně,budí se tak 2-3x za noc na pití.Existuje něco co by mu napomohlo v usínání??Předem děkuji

Re: usínání ( Jana Horáková, 2.3.10 - 18:36 )

Rozhodně bych nedoporučila u takto starého dítěte homeopatickou samoléčbu. Dnes již mnoho lékařů užívá v praxi i homeopatii. Vhodný lék by mohl najít.

bijí se tyto léky? ( Anaj, 4.1.2010, 22:07 )

Dobrý den,
objednala jsem si na své obtíže Lachesis a Sepii (30CH) jedná se o silny PMS, podrážděnost, rychlé a propastné změny nálad, přecitlivělost na zvuky (šumy) atd..
Už je to nejaký cas co jsem objednávala, nevím který lek byl přesně na co a ted nevím jak užívat, nebo který "zkusit".
Navíc mi bylo řečeno že LACH by se nemela brát po SEP že jsou to nepřátelské leky a mohlo by nastat vyrazne zhoršení.
Dekuji za případné zodpovezení dotazu.

Re: bijí se tyto léky? ( Jana Horáková, 2.3.10 - 18:33 )

Není dobré kombinovat homeopatické léky, zejména při samoléčbě. Lachesis je určen spíše na depresivní nálady, Sepia na premenstruační syndrom.

Zadní rýmy ( Lenkaproxova, 22.12.2009, 15:29 )

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak lze odstranit zadní rýmu u 3 a půl letého dítěte!!děkuji za odpověď

Re: Zadní rýmy ( Jana Horáková, 2.3.10 - 18:30 )

Doporučila bych vám obrátit se na poradnu pediatra.

Dýchání... ( Zuzulka, 11.12.2009, 23:51 )

Dobrý den ...mám takový problém...když si lehnu a jdu spát tak celou noc prospím s otevřenou pusou nosem mi nestačí dýchat jakoby se mi v nose něco zaklaplo a nejde to...chtěla jsem se zeptat...jestli je to problém který by šel odtsranit operativně...pokud si nelehnu dýchat můžu bez problémů...děkuji

Re: Dýchání... ( Jana Horáková, 17.12.09 - 14:02 )

Pokud vím, tak problém s dýcháním ve spánku se skutečně dá operativně řešit, ale v tom Vám bohužel homeopat nepomůže, proto doporučuji navštívit lékařské oddělení - ORL.

Zánět mmočového měchýře ( Citys, 28.7.2009, 10:13 )

Dobrý den, mám problém se zánětem močových cest.Trápí mě to 3 roky a opakovaně.Léčba není nikdy doléčena a to pro to dělám maximum.Naposledy jsem měla zánět, který se táhnul asi 4 měsíce a po dokončení léčby se vše opět vrátilo.Chtěla bych vyzkoušet jiný způsob léčby.Myslíte, že by mi homeopat pomohl, nebo léčitel?Mockrát děkuji za odpověď!!

Re: Zánět mmočového měchýře ( Jana Horáková, 14.8.09 - 11:54 )

Chronický zánět močových cest by mohla pomoci vyléčit Pulsatilla nebo Lycopodium. Rozhodně bych ale doporučila hlavně zachovávat všechna preventivní opatření, jako např. vhodnou stravu, pitný režim, hygienu před a po pohlavním styku atd. Ale o tom Vás určitě již poučil Váš praktický lékař, chce to ale disciplínu.

Uzliny ( Aevin, 28.4.2009, 15:09 )

Dobrý den, pomohly by my nějaké homeopatika na uzliny? Sami od sebe my natékají a pak šíleně na dotyk bolí.Po tom co my natečou, tak mě buď chytí z ničeho nic bolesti zubů, nebo ucha, a nebo se my stává, že nemůžu vůbec dávat hlavu do stran. Nění na to něco? Co by my aspoň trochu pomohlo?? Předem děkuji za odpověď

Re: Uzliny ( Jana Horáková, 6.5.09 - 17:40 )

Nechci fušovat do řemesla kolegům lékařům - ane nejsou to zuby moudrosti? Ty projevy jsou totiž přesně takové. Někdy o tom ani nevíte, že se prořezávají.

Kojení ( Kutcher, 21.4.2009, 08:07 )

Dobrý den užívám ricinus communis 5CH, ve vaších odpovědích poukazujete i na Agnus Castus... je možne tyto přípravky učinně kombinovat-a jak, nebo se musí brat jen 1 z nich? Děkuji moc za odpověď!

Re: Kojení ( Jana Horáková, 23.4.09 - 16:29 )

Kombinování homepatik spíše nedoporučuji, spíš vyzkoušet jeden přípravek a pokud nepomůže, zkusit jiný. V homeopatii neznamená větší počet léků lepší výsledek.

Cysta ( Alexandra, 6.4.2009, 18:21 )

Dobrý den, existuje nějaký lék usnadňující vstřebávání cysty? Děkuji za odpověď.

Re: Cysta ( Jana Horáková, 23.4.09 - 16:34 )

Bohužel, žádný volně prodejný homeopatický lék Vám obecně na vstřebávání cysty (nevím, kde se cysta nachází), doporučit nemohu.

Stránka 1 ze 2  <<   <    1  2   >   >>