Facebook
HLEDÁNÍ               DNES JE 8.12.2023
ZAREGISTRUJTE SE    |    ZAPOMNĚLA JSTE HESLO ?

JMÉNO         HESLO  

DÍKY REGISTRACI ZÍSKÁTE MOŽNOST PŘISPÍVAT DO DISKUZÍ A POKLÁDAT OTÁZKY V PORADNÁCH
Elektronické Miminko zakoupíte zde
Elektronické Auto4drive zakoupíte zde

SBOHEM, ÚNAVO!

Málokdo ráno po zazvonění budíku vyskakuje radostně z postele. V momentě, kdy nuceně procitáte, většinou mizí všechna předsevzetí týkající se ranního cvičení, nákupu čerstvého ovoce k snídani nebo vaření zdravého oběda do práce. Představa dvaceti minut spánku navíc většinou nad vším zvítězí. Snídaně a rozcvička vám ale může dát více energie, než byste čekali.

Ranní výkop

Zkuste proces vstávání zkrátit a zbývající čas věnovat cvičení. Ačkoliv se vám může zdát představa ranního poskakování a protahovaní nepříjemná, báječně si tím nastartujete organismus. Nejlepší je začít aerobním cvičením. Zkuste běhat na místě a měnit přitom styly. Nejdřív běhejte klasicky, pak vykopávejte kolena nahoru, nakonec zakopávejte chodidla směrem k zadečku. Po pěti minutách se pořádně protáhněte. Uvidíte, že už pak možná nebude třeba kávy.

Překonáte-li se a zaskočíte si před prací na dvacet minut lehce zaběhat, vydrží vám energie a dobrá nálada až do odpoledne. Pokud sportujete ráno, nabudíte metabolismus a tělo už tak bude od sedmi ráno spalovat rychleji. Navíc, pokud se ráno k pohybu donutíte, zmírní se problém s přejídáním. Zkazit si to překonávání při vstávání a obouvání tenisek tabulkou čokolády v osm večer? Ani náhodou!

Energizující dobroty

Ne vždy se člověku podaří ukrojit dostatečné množství času na spánek a odpočinek celkově. Povinnosti to člověku jednoduše nedovolí. Někdy vám ale odpoledne klesá hlava, i když jste si přes noc zdřímli na devět hodin. Za to může strava i nedostatek tekutin. Upravením jídelníčku můžete svému organismu trochu pomoci. Prvním pravidlem je nevynechat snídani. Pokud do sebe ráno nic nenacpete, protože se vám z toho dělá špatně od žaludku, posnídejte až v práci. Nejlepší lehkou a výživnou stravou jsou obilniny. Dejte si tedy vločky s jogurtem a ovocem. Pokud si nedokážete představit ráno bez pečiva, posnídejte celozrnné a přidejte ovoce nebo zeleninu. Takové jídlo neunaví a dodá vám nutné palivo. Obsahuje totiž uhlovodany, cukry a vitamíny, které tělo ráno potřebuje.

Co dělat přes den

Během dne se snažte vynechat těžké a špatně stravitelné jídlo. Při únavě má člověk chuť na smažené a mastné. Z toho vám ale nejspíš bude jen špatně. Spíte-li málo, konzumujte snadno stravitelné, lehké a zdravé potraviny. Jezte saláty, polévky, ovoce, zeleninu, luštěniny a ořechy. Snažte se mít dostatečný přísun vitamínů a minerálů a vynechávejte potraviny s prázdnými kaloriemi, jako jsou sladké sušenky nebo brambůrky.

Důležité je dostatečně pít, protože padání víček a podrážděnost způsobuje i nedostatek tekutin. Pokud už nemáte přes den sílu, dopřejte si dobrý zelený čaj. Pokud si dáte kávu, nezapomeňte ji zapít minimálně jednou sklenicí vody. Pokud tak neuděláte, díky dehydrataci vás přepadne ještě větší únava.

obrazek

Škoda, že se v Česku během pracovního dne nevedou odpolední siesty. Dvacet minut odpočinku na pohodlné matraci dodá člověku sílu na zbytek dne. Můžeme to ale naštěstí praktikovat alespoň o víkendech, během svátků a na dovolené.


Autor: editor
Vloženo: 22.4.13

PŘÍČINOU BOLESTI ZAD MŮŽE BÝT I SEZENÍ S NOHOU PŘES NOHU

Sezení s nohou přes nohu může být závažným prohřeškem proti etiketě, zvlášť když se pohybujete ve společnosti velmi významných lidí. Kromě toho, že...
Celý článek

JAKÝ JE PŘÍBĚH VAŠÍ SNÍDANĚ?

Snídaně je základem naší fyzické i duševní kondice, měla by totiž dodat přibližně čtvrtinu denní potřeby energie. Nestíháte ji? Snídaně se dá...
Celý článek

CO JSOU SUPERPOTRAVINY, RAW FOOD NEBO SMOOTHIES?

Všude se dnes mluví o superpotravinách. Víte, co to vlastně je? A proč nám může prospět raw food? Nebo jak si připravíme smoothies? Více se dozvíte...
Celý článek

BYLINKOVÁ ZAHRÁDKA

Sehnat čerstvé bylinky dnes není velký problém, prodávají se v květináčích i ve svazcích. Nejčerstvější přísun kuchyňských bylinek vám ale zajistí...
Celý článek