Facebook
HLEDÁNÍ               DNES JE 21.8.2019
ZAREGISTRUJTE SE    |    ZAPOMNĚLA JSTE HESLO ?

JMÉNO         HESLO  

DÍKY REGISTRACI ZÍSKÁTE MOŽNOST PŘISPÍVAT DO DISKUZÍ A POKLÁDAT OTÁZKY V PORADNÁCH
Elektronické Miminko zakoupíte zde
Elektronické Auto4drive zakoupíte zde

K ČEMU SLOUŽÍ ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ?

V životě nastávají situace, se kterými by člověk nepočítal ani v nejbujnější fantazii. Pokud jde o újmy finančního či majetkového rázu, i ty nejhorší možné scénáře člověk může překonat s lakonickým „Bůh dal, Bůh vzal“. Ale v otázkách zdraví je dobré mít záchrannou síť, která vám pomůže přestát zlé chvíle. Životní pojištění by mělo být povinností pro ty, které rády pamatují na zadní kolečka.

O co jde?

V současné době se můžete na trhu setkat s nepřeberným množstvím produktů, které vás mají ochránit v nenadálých situacích. Životní pojištění je tu od toho, aby zajistilo rodinu v případě smrti nebo invalidity pojištěného z důvodu vážné choroby nebo nehody.

V pracovní době vás životní a úrazové pojištění chrání pro případ úrazů s trvalými následky. Pojistka pokryje dobu léčení ve formě denního odškodnění, nebo dobu pracovní neschopnosti způsobenou nemocí.

Vyplatí se?

Čísla mluví jasně. Jen u ČSOB bylo loni v rámci životního pojištění vyřízeno více než 105 tisíc pojistných událostí, což je o 2 tisíce více než o rok dříve. Pokud budeme vycházet z veřejně dostupných zdrojů, zmíněný ústav vyplatil klientům z životního pojištění v roce 2012 7,3 miliardy Kč, což je zhruba o třetinu více než v roce předchozím. Údaje ovšem nevyplývají ze skokového nárůstu počtu případů, ale z většího rozsahu pojištění a vyššího plnění.

Sleva na dani

Ne každá klientka s životním pojištěním ví, že může uplatnit nárok na snížení daně z příjmu. Stačí získat potvrzení o výši zaplaceného pojistného, které dobré pojišťovny zasílají automaticky. Maximální částka, kterou lze od základu daně odečíst za zdaňovací období, zůstává v zákoně stále v nezměněné výši 12 000 Kč, což při současných daňových sazbách představuje pro poplatníka roční úsporu až 1800 Kč.

Pozor na úrazy v zahraničí

Jako ochrana před nečekanými závratnými náklady, které plynou z úrazů, slouží i cestovní pojištění. Pokud by k pojistné události, jež běžně pokrývá životní pojištění, došlo v zahraničí, často by na vaše bedra spadly platby za převoz do ČR.

Pokud jste založily vlastní rodinu, je na čase přemýšlet nejen o tom, jak ji ochránit, ale i jak zhodnotit její příjmy. Životní pojištění totiž nabízí i spolehlivou variantu pro spoření a bude vám sloužit, i když jste v plné síle.


Autor: editor
Vloženo: 31.3.13

JAK DOCÍLIT FYZICKÉ I DUŠEVNÍ POHODY? ODPOVĚĎ NABÍZÍ FESTIVAL EVOLUTION

Zná to každá žena. Občas se prostě necítíme ve své kůži a ve většině případů za to můžou hormony, přemíra stresu nebo jen nedostatek spánku či...
Celý článek

HARFA ZAHAJUJE PRÁZDNINY BRITSKÝM HUMOREM

Letos se už posedmé otevírá v pražském Obchodním centru Galerie Harfa na střeše divadelní scéna. Zahajuje už 1. července a o dva dny později se...
Celý článek

PŘÍBĚH ZTRACENÉ HOLČIČKY

Rozvody, rozchody, stěhování, hádky, odmlčení, žaloby, únosy, úmrtí, úspěchy, propady, staré účty, nové naděje, sliby a jejich porušování – to...
Celý článek

OSLAVTE DEN SV. PATRIKA IRSKOU TRADICÍ

Irové oslavují den svatého Patrika několikadenním festivalem, který započne 17. března, datem které symbolizuje Patrikovo úmrtí. Věděli jste však,...
Celý článek