Facebook
HLEDÁNÍ               DNES JE 8.12.2023
ZAREGISTRUJTE SE    |    ZAPOMNĚLA JSTE HESLO ?

JMÉNO         HESLO  

DÍKY REGISTRACI ZÍSKÁTE MOŽNOST PŘISPÍVAT DO DISKUZÍ A POKLÁDAT OTÁZKY V PORADNÁCH
Elektronické Miminko zakoupíte zde
Elektronické Auto4drive zakoupíte zde

K ČEMU SLOUŽÍ ŽIVOTNÍ POJIŠTĚNÍ?

V životě nastávají situace, se kterými by člověk nepočítal ani v nejbujnější fantazii. Pokud jde o újmy finančního či majetkového rázu, i ty nejhorší možné scénáře člověk může překonat s lakonickým „Bůh dal, Bůh vzal“. Ale v otázkách zdraví je dobré mít záchrannou síť, která vám pomůže přestát zlé chvíle. Životní pojištění by mělo být povinností pro ty, které rády pamatují na zadní kolečka.

O co jde?

V současné době se můžete na trhu setkat s nepřeberným množstvím produktů, které vás mají ochránit v nenadálých situacích. Životní pojištění je tu od toho, aby zajistilo rodinu v případě smrti nebo invalidity pojištěného z důvodu vážné choroby nebo nehody.

V pracovní době vás životní a úrazové pojištění chrání pro případ úrazů s trvalými následky. Pojistka pokryje dobu léčení ve formě denního odškodnění, nebo dobu pracovní neschopnosti způsobenou nemocí.

Vyplatí se?

Čísla mluví jasně. Jen u ČSOB bylo loni v rámci životního pojištění vyřízeno více než 105 tisíc pojistných událostí, což je o 2 tisíce více než o rok dříve. Pokud budeme vycházet z veřejně dostupných zdrojů, zmíněný ústav vyplatil klientům z životního pojištění v roce 2012 7,3 miliardy Kč, což je zhruba o třetinu více než v roce předchozím. Údaje ovšem nevyplývají ze skokového nárůstu počtu případů, ale z většího rozsahu pojištění a vyššího plnění.

Sleva na dani

Ne každá klientka s životním pojištěním ví, že může uplatnit nárok na snížení daně z příjmu. Stačí získat potvrzení o výši zaplaceného pojistného, které dobré pojišťovny zasílají automaticky. Maximální částka, kterou lze od základu daně odečíst za zdaňovací období, zůstává v zákoně stále v nezměněné výši 12 000 Kč, což při současných daňových sazbách představuje pro poplatníka roční úsporu až 1800 Kč.

Pozor na úrazy v zahraničí

Jako ochrana před nečekanými závratnými náklady, které plynou z úrazů, slouží i cestovní pojištění. Pokud by k pojistné události, jež běžně pokrývá životní pojištění, došlo v zahraničí, často by na vaše bedra spadly platby za převoz do ČR.

Pokud jste založily vlastní rodinu, je na čase přemýšlet nejen o tom, jak ji ochránit, ale i jak zhodnotit její příjmy. Životní pojištění totiž nabízí i spolehlivou variantu pro spoření a bude vám sloužit, i když jste v plné síle.


Autor: editor
Vloženo: 31.3.13

PSÍ CHLUPY? NEMUSÍ BÝT PO CELÉM BYTĚ!

Váš psí miláček je vám nade vše, ale ty věčné problémy s chlupy po bytě, těch byste se docela ráda zbavila. Línání se zpravidla objevuje na jaře,...
Celý článek

OSLAVTE DEN SV. PATRIKA IRSKOU TRADICÍ

Irové oslavují den svatého Patrika několikadenním festivalem, který započne 17. března, datem které symbolizuje Patrikovo úmrtí. Věděli jste však,...
Celý článek

MINT: PRAGUE FASHION MARKET 20

MINT: Prague Fashion Market oslaví své výročí na prestižní adrese v centru Prahy. Kampus Hybernská, to jsou úžasné multifunkční prostory vzdálené...
Celý článek

JAK BÝT KRÁSNÁ NA FOTKÁCH?

Na to, abyste vypadala na fotkách skvěle, nepotřebujete speciální filtry ani úpravy v počítači. Se správným líčením vás objektiv nezaskočí v žádné...
Celý článek