Facebook
HLEDÁNÍ               DNES JE 8.12.2023
ZAREGISTRUJTE SE    |    ZAPOMNĚLA JSTE HESLO ?

JMÉNO         HESLO  

DÍKY REGISTRACI ZÍSKÁTE MOŽNOST PŘISPÍVAT DO DISKUZÍ A POKLÁDAT OTÁZKY V PORADNÁCH
Elektronické Miminko zakoupíte zde
Elektronické Auto4drive zakoupíte zde

NOVÝ RENAULT CLIO - EMOCE NA POCHODU

Clio je nejprodávanějším vozidlem Renaultu s téměř 12 miliony prodaných vozidel všech generací od roku 1990. Renault v těchto dnech představuje zcela nové Clio využívající veškerých vlastností Clia, jako vozidla praktického pro každodenní život, které zdůrazňuje přitažlivost a dodává emoce pevným charakteristickým rysům. Chce být jednoduchý, smyslný a vřelý.

Nové Clio zakládá svou víceúčelovost na jízdní stabilitě a komfortu vylepšeného podvozku, jenž je poháněn motorovými jednotkami, které mají v oblasti spotřeby a emisí CO2 prvenství – 93 g CO2/km a 3,6 l/100 km, a na trhu s dieselovými motory nemají konkurenci.

Nové Clio je prostorné a má velký zavazadlový prostor (300 dm3). Dosahuje nejlepší úrovně v oblasti aktivní a pasivní bezpečnosti a získalo 5 hvězdiček při nárazových testech Euro NCAP již podle nového hodnocení.

Přední část nového Renaultu Clia je využita pro umístění zvětšeného vertikálního loga, které je zvýrazněno černým lesklým podkladem. Tento design byl zaveden u konceptu vozidla DeZir. Chromovaná optika a LED světla pro denní svícení zdůrazňují působivost této přední části.

Clio je nabízeno pouze v 5dveřové verzi, odlišuje se sportovním designem, který je zdůrazněn integrovanými klikami zadních dveří skrytými u bočního okénka. Již od svého uvedení na trh je nabízeno v 8 různých odstínech, přičemž 4 odstíny jsou nové, a je mezi nimi i symbolický červený odstín Rouge Flamme (barva uvedení na trh), jenž je inspirován barvou DeZir.

Rozměry vozu – délka 4,062 m, šířka 1,732 m (bez zpětných zrcátek) a výška 1,448 m. Nové Clio je o 45 mm nižší než Clio III. Rozchody byly rozšířeny (+ 34 až 36 mm).

Nový Renault Clio nabízí zcela novou multimediální nabídku. Systém MEDIA NAeV je integrovaný do středového čelního panelu palubní desky. Sériově jím budou vybaveny dvě úrovně výbavy ze třech. Systém MEDIA NAV se intuitivně ovládá 7palcovým dotykovým displejem (18 cm) a zahrnuje rádio a technologii Bluetooth® umožňující poslech hudby prostřednictvím funkce audio streaming nebo handsfree telefonování. Je také možné připojit přenosné zařízení přes konektory USB a Jack, které jsou umístěny na čelním panelu. MEDIA NAV poskytuje navigaci Nav N Go se zobrazením 2D nebo 3D (v ptačí perspektivě). Zákazníci si mohou mapy NAVTEQ aktualizovat pomocí USB portu a vyhrazeného internetového rozhraní.

Nový Renault Clio nabízí ve velké míře obnovenou řadu benzinových a dieselových motorů. Oba nové benzinové motory Energy TCe 90 a TCe 120 EDC kombinují nízkou spotřebu a emise CO2 s dobrou akcelerací při rozjezdu. Dieselové motory Energy dCi nové generace umožňují novému Renaultu Clio dosáhnout rekordu v nízké spotřebě a přitom zachovat potěšení z jízdy.

V prvním pololetí roku 2013 bude v nabídce nový Renault Clio s motorem dCi 90 rovněž s automatickou převodovkou s dvojitou spojkou EDC.


Autor: editor
Vloženo: 30.10.12

JAK VYBRAT BEZPEČNOU AUTOSEDAČKU

Cestování s dětmi autem je pro moderní maminku úplně běžné. Na nákupy, na výlety, později do školy či do školy, příležitost se najde skoro každý...
Celý článek

PEUGEOT 5008 V NOVÉM

Model Peugeot 5008 prošel generační obměnou a výsledkem je auto, které může mít v garáži menší či větší rodina. Dobrou službu ale prokáže...
Celý článek

O CACTUS SE NEPOPÍCHÁTE

Čím nás zaujal nový model Cactus? Způsobem, jakým chrání před drobnými nárazy. Dá se říci, že je to jediný „kaktus“, o který se...
Celý článek

BAREVNÁ RADOST Z ŘÍZENÍ

Usednete-li za volant „pomerančového“ Subaru XV, čeká vás trochu stylu, trochu barev, trochu města a trochu svobody. Víte už, do jaké barvy se...
Celý článek