Facebook
HLEDÁNÍ               DNES JE 10.4.2020
ZAREGISTRUJTE SE    |    ZAPOMNĚLA JSTE HESLO ?

JMÉNO         HESLO  

DÍKY REGISTRACI ZÍSKÁTE MOŽNOST PŘISPÍVAT DO DISKUZÍ A POKLÁDAT OTÁZKY V PORADNÁCH
Elektronické Miminko zakoupíte zde
Elektronické Auto4drive zakoupíte zde

NOVÁ TŘÍDA A OD MERCEDES-BENZ

Novinka roku či automobil budoucí generace, tak bývá bez nadsázky nejčastěji označován nový Mercedes-Benz třídy A. Vůz, který si ve své garáži budete hýčkat, se začal prodávat 15. 6. Na ten samý den připravilo pražské zastoupení značky večerní show se slavnostním odhalením nového Áčka. „Tímto modelem cílí Mercedes-Benz na trh prémiových kompaktních vozů, kde by měl oslovit především mladé aktivní lidi, kterým bude stylovým partnerem v jejich dynamickém životním stylu. Zahájení prodeje nové třídy A je pro nás významné, a proto jsme se rozhodli to oslavit a zároveň vůz představit v celé své kráse. Myslím, že máme být na co hrdí,“ komentuje slavnostní odhalení Jan Bubeník, ředitel prodeje osobních vozů MB ČR.

Představení spojil Mercedes tematicky s hudební soutěží RGM Live Space, jíž je hlavním partnerem. Během večera se hostům představí dvě kapely, které se probojovaly do užšího kola: Lola běží a Dolls in the Factory. Finále třetího ročníku MERCEDES-BENZ Live Space je pak plánováno na podzim 2012 a o vítězi rozhodne nejen odborná porota složená ze známých jmen, jako je například Pavel Anděl nebo Milan Cais, ale také hlasy diváků. Kromě těchto dvou začínajících kapel nabídne lehce extravagantní hudební zážitek úspěšná skupina Toxique a představí se také módní návrhářka Ivana Kaňovská, která svou kolekcí zaujala na letošní akci Shooting Fashion Stars.

Nová třída A se tak v čase svého odhalení ocitla ve velmi dobré společnosti plné kreativního náboje a mladého ducha, tedy přesně v tom prostředí, které je novému modelu tak blízké.

Novinka zaručeně vzbudí pozornost všude, kde se objeví. Na první pohled upoutá progresivní design, kterému dominuje výrazná čelní maska a ostré boční linie. V interiéru je použito několika prvků, které svědčí o tom, že Mercedes-Benz při vývoji a návrhu nového modelu opravdu nešetřil a inspiroval se u vozů z vyšších tříd. Jedná se například o tvar přístrojové desky s centrálním ovládacím panelem a LED podsvícením, výdechy klimatizace i sportovně tvarovaná sedadla. Vše je sladěno v tónu černé, šedé a stříbrné barvy s kontrastními prvky v červené.

Vůz není jen krásný na pohled, dokáže být také spolehlivým strážcem vaší bezpečnosti. Součástí standardní výbavy a zároveň novinkou ve třídě kompaktních vozů je radarem podporované varování před kolizí s adaptivním brzdovým asistentem, které snižuje riziko nárazu do vozidla jedoucího před vámi. Tento spolehlivý asistenční systém varuje optickými i zvukovými signály nepozorného řidiče před hrozícím střetem a aktivuje funkci brzdového asistenta. Nechybí také systém hlídající bdělost řidiče, sledování tzv. slepého úhlu při předjíždění nebo asistent upozorňující na nechtěné vybočení z jízdního pruhu a mnohé další vychytávky.

Tvůrci v Mercedes-Benz mysleli také na zábavu a pohodlné ovládání systému vozu, se kterým je nyní plně kompatibilní iPhone. Všechny aplikace, služby a kontakty se jím dají přes integrovaný systém COMAND ovládat pohodlně a bezpečně. Systém navíc také umožňuje přístup na internet a ke všem užitečným aplikacím, jako jsou Google Maps, Panoramio nebo Streetview. Unikátní a revoluční je grafický design prvků obrazovky vytvářející 3D uspořádání.

Na světové trhy bude vůz uveden 15. září.


Autor: editor
Vloženo: 18.6.12

ODPOČIŇTE SI V HORSKÉM WELLNESS

Předvánoční stres a honička v práci při závěru roku se mohou zásadně podepsat na vaší energii, kráse, ale také duševní pohodě. Jak to všechno vrátit...
Celý článek

O CACTUS SE NEPOPÍCHÁTE

Čím nás zaujal nový model Cactus? Způsobem, jakým chrání před drobnými nárazy. Dá se říci, že je to jediný „kaktus“, o který se...
Celý článek

BAREVNÁ RADOST Z ŘÍZENÍ

Usednete-li za volant „pomerančového“ Subaru XV, čeká vás trochu stylu, trochu barev, trochu města a trochu svobody. Víte už, do jaké barvy se...
Celý článek

JAK SI UŽÍT DOVOLENOU V EGYPTĚ, ZNAČKA: LEVNĚ

Vždycky jste toužila navštívit egyptské pyramidy nebo se jen chcete přes léto opálit o něco více než u bazénu na zahradě? Pak vezměte kamarádku,...
Celý článek