Facebook
HLEDÁNÍ               DNES JE 8.12.2023
ZAREGISTRUJTE SE    |    ZAPOMNĚLA JSTE HESLO ?

JMÉNO         HESLO  

DÍKY REGISTRACI ZÍSKÁTE MOŽNOST PŘISPÍVAT DO DISKUZÍ A POKLÁDAT OTÁZKY V PORADNÁCH
Elektronické Miminko zakoupíte zde
Elektronické Auto4drive zakoupíte zde

VYBIJTE SE PŘI RAKETOVÝCH SPORTECH

Tenis, badminton, squash a ricochet – vydejte se v babím létě na venkovní kurty či v chladnějším počasí do krytých hal a udělejte něco pro své tělo i dobrou náladu. Ať už potřebujete vybít vztek z nepříjemné pracovní porady, protáhnout tělo nebo se jen pobavit s přáteli, vždy si mezi raketovými sporty vyberete ten pravý.

Raketové sporty patří mezi nejoblíbenější celoroční volnočasové kratochvíle. A není divu, skvěle při nich protáhnete tělo, pobavíte se s přáteli a nemusíte příliš investovat do výbavy. V zásadě stačí jen kvalitní obuv a raketa s míčky. A i když vybavení nemáte, většinou není problém si je za symbolický poplatek vypůjčit přímo na konkrétním cvičišti. Tento druh pohybové aktivity nejen spaluje přebytečné tuky, ale také rozvíjí koordinaci.

Překvapivě rychlý badminton

Nejstarším ze skupiny sportů je badminton, jehož primitivnější obdoba dokonce patřila mezi populární hry starověkých Číňanů. Mezi jeho výhody patří relativní nenáročnost co do techniky i hracích prostorů. Základy hry se naučíte vcelku rychle a procvičovat můžete opravdu kdekoli – v létě u rybníka či v parku, v zimě v kryté hale. Přestože má renomé líného sportu, překvapí vás badminton svou rychlostí a náročností. Za hodinu hry se zbavíte více než 400 kcal a skvěle zpevníte stehna, boky i zadní partie.

Wimbledonový král

Králem mezi raketovými sporty je bezesportu tenis, jehož moderní základy najdeme už v 70. letech devatenáctého století. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších pohybových aktivit vůbec, kterou lze provozovat po celý rok v krytých halách i na venkovních kurtech. Styl hry se navíc vždy trochu mění v závislosti na povrchu, takže jiný tenis vyzkoušíte na antuce a odlišný na tvrdém sálovém povrchu. Po hodinovém turnaji se můžete těšit na spálených 600 a více kcal, protažený zadeček a lýtka i vyrýsované bicepsy.

Squash a ricochet pro trénované

Z tenisového základu se v posledním dvacetiletí vyvinuly další dvě fyzicky náročné sálové aktivity – squash a ricochet. Základem jsou údery do míčku jako při tenise, u squashe však stojí hráči vedle sebe a k úderům využívají i stěnu před sebou a obě boční. Superrychlý ricochet pak ještě přidává dimenzi zadní stěny a stropu. U obou spálíte za šedesát minut zhruba 850 kcal i více a protáhnete všechny velké svalové skupiny na těle. Mimo jiné potrénujete i postřeh a koordinační smysl.

Pozor na klouby

Ať už si z raketových sportů vyberete zábavný badminton nebo kondiční squash, zařaďte při jejich provozování také závěrečné protažení. Jednostranná zátěž si říká o doplnění jógou, strečinkem nebo plaváním. Tyto druhy pohybové aktivity jsou díky prudkým pohybům do stran, rozbíhání a zastavování vcelku náročné také pro kolenní klouby, proto myslete na kvalitní obuv s odpruženou podrážkou a ideálně technologií stop and go.


Autor: Pavla Lokajová
Vloženo: 19.9.11

PŘÍČINOU BOLESTI ZAD MŮŽE BÝT I SEZENÍ S NOHOU PŘES NOHU

Sezení s nohou přes nohu může být závažným prohřeškem proti etiketě, zvlášť když se pohybujete ve společnosti velmi významných lidí. Kromě toho, že...
Celý článek

JAKÝ JE PŘÍBĚH VAŠÍ SNÍDANĚ?

Snídaně je základem naší fyzické i duševní kondice, měla by totiž dodat přibližně čtvrtinu denní potřeby energie. Nestíháte ji? Snídaně se dá...
Celý článek

CO JSOU SUPERPOTRAVINY, RAW FOOD NEBO SMOOTHIES?

Všude se dnes mluví o superpotravinách. Víte, co to vlastně je? A proč nám může prospět raw food? Nebo jak si připravíme smoothies? Více se dozvíte...
Celý článek

BYLINKOVÁ ZAHRÁDKA

Sehnat čerstvé bylinky dnes není velký problém, prodávají se v květináčích i ve svazcích. Nejčerstvější přísun kuchyňských bylinek vám ale zajistí...
Celý článek