Alergie, únavový syndrom, vysoký tlak, cholesterol, cukrovka, migréna, bolesti kloubů, neplodnost tato onemocnění bývají souhrnně označována výstiným pojmem: civilizační. Zdravotní potíe související s hektickou dobou, ve které je těké nepodlehnout stresu a spěchu, přivádějí do ordinací a lékáren stále více lidí. Přitom by mnohdy stačilo včas se zastavit a zamyslet nad vlastním způsobem ivota, nad tím co, jak a kdy jíme. ivotní styl a hlavně strava mají zásadní vliv na to, jak se cítíme a hlavně jaký je ná zdravotní stav.
Jene jak se zdravě stravovat, kdy na dosah jsou fast foody, supermarkety plné instantních a rychlých jídel nabízejících snadné řeení v situaci, kdy máme stále méně času? Základní podmínkou je chtít! A začít včas, dřív ne přijdou zdravotní problémy, nadváha či vysoký tlak.
Kadý, maminka na mateřské i manaer, si plánují svůj denní program, stejně tak se musíme naučit alespoň trochu plánovat, co budeme přes den jíst. Nenechávat to náhodě a osudu, co najdu doma v lednici nebo koupím na benzínové pumpě. Asi nikdo z nás se o zdravé výivě ve kole neučil, nebyli jsme k ní vedeni, ale jakmile se pevně rozhodnete, e její principy začleníte do kadodenního ivota, nebude to problém. A výsledky jsou a neuvěřitelné: optimální váha, spousta energie, svěí ple a dobrá imunita, ujiuje výivová poradkyně Monika Diviová. Její praktická doporučení se dají shrnout do základního návodu: Na začátku je nutné ujasnit si, které potraviny nám nedělají dobře a proč, začít z jídelníčku vyřazovat cukr, sladkosti, instantní koření, potraviny s dlouhou trvanlivostí, sladké pečivo, bílou mouku, smaená a tučná jídla, uzeniny, vepřové maso Pak zařadit potraviny, které nám naopak dobře dělají a také vědět proč, předevím zeleninu, ovoce, semínka, správné tuky, celozrnné obiloviny, netučné a rostlinné bílkoviny Podstatné je také hlídat si pitný reim, vědět co a kolik vypít, a eventuelně jídelníček jetě obohatit potravinovými doplňky, např. omega3, vlákninou nebo mladým ječmenem. Důleitá je také pravidelná a cílená očista organismu.
Pokud vám přeci jen chybí důslednost či odhodlání dotáhnout proměnu svého jídelníčku do konce, vyplatí se spolehnout na pomoc profesionálů welness koučů. Společně s klientem hledáme optimální způsob stravování s ohledem na jeho zdravotní stav, časové i finanční monosti. Pomáháme i s takovými detaily, jako je konkrétní nákupní seznam, včetně výběru vhodných obchodů, příprava jídla v domácím prostředí, jeho skladování a převoz do práce. Dobrý welness kouč je k dispozici kdykoliv klient potřebuje poradit, vedle osobních konzultací funguje i po telefonu, prostřednictvím e-mailu, skype, vysvětluje Monika Diviová.
Autor: editor
Vloeno: 12.5.11
Sezení s nohou přes nohu můe být závaným prohřekem
proti etiketě, zvlá kdy se pohybujete ve společnosti velmi významných
lidí. Kromě toho, e...
Celý článek
Snídaně je základem naí fyzické i duevní kondice, měla by
toti dodat přiblině čtvrtinu denní potřeby energie. Nestíháte ji?
Snídaně se dá...
Celý článek
Vude se dnes mluví o superpotravinách. Víte, co to vlastně je?
A proč nám můe prospět raw food? Nebo jak si připravíme smoothies?
Více se dozvíte...
Celý článek
Sehnat čerstvé bylinky dnes není velký problém, prodávají se
v květináčích i ve svazcích. Nejčerstvějí přísun kuchyňských
bylinek vám ale zajistí...
Celý článek