Doby vodáckých dovolených a výletů po českých řekách máte moná za sebou, to ale neznamená, e byste si nemohla pomocí vesel dopomoci k pevné figuře a sportovní kondici. Vyzkouejte energetický indoor rowing a proveslujte se na trenaérech ke skvělé náladě a vysportovanému tělu.
Veslařský trenaér moná od vidění znáte z posilovny, kde bývá umístěn v kardiozóně vedle oblíbených stepperů, rotopedů a běících pásů. Pokud jste si na něm navíc zkouela protáhnout tělo, jistě víte, e rytmické veslování zdaleka není taková pohoda, jak se můe na první pohled zdát. Ač to toti moná vypadá, jako e se vozíte na sedátku sem a tam, za pohybem stojí silová aktivita paí, břiních svalů a stehen. A právě na tomto principu jsou zaloeny skupinové lekce indoor rowingu, kde cvičíte pod dohledem zkueného lektora a navíc za motivace ostatních účastníků a dynamické hudby. Bez mrknutí oka tak zpevníte tělo do plavek a skvěle se pobavíte. Jak vypadá typická lekce?
Při návtěvě první hodiny vám lektor vysvětlí fungování trenaéru, ukáe, jak správně sedět, jakým způsobem dret madla a upozorní na základní začátečnické chyby. Pak větinou následuje úvodní asi desetiminutové zahřátí zakončené lehkým strečinkem. Následně u můete takzvaně lápnout do vesel. Nemusíte se vak bát íleného tempa od začátku do konce. Cvičení probíhá v intervalech, kdy chvíli jedete silově a následující úsek naopak spíe odpočinkovým tempem. Stihnete si tak nejen zapotit tričko, ale také se pravidelně vydýchat a doplnit tekutiny. Nespornou výhodou je, e intenzitu i rychlost veslování si nastavujete sami podle sebe výsledný trénink se proto individuálně lií tak, aby si jej uil jak naprostý nováček, tak i pravidelný návtěvník fitness centra.
Přestoe se můe zdát, e při rowingu dostanou zabrat předevím ruce, zapojí edesátiminutovka na trenaéru rovnoměrně a symetricky celé tělo. Díky komplexnímu pohybu posílíte kromě paí, ramen a stehen zejména svalový korzet a hloubkové svaly břicha a zad, které bývají často zkrácené či ochablé. Prospějete tak páteři a napřítě se vyhnete patnému drení těla. Dalím plusem cvičení je jeho etrnost ke kloubnímu aparátu. Plynulý pohyb bez dopadů a nárazů je vhodný i pro jedince s vysokou nadváhou či osoby po úraze nebo rehabilitaci.
Autor: Pavla Lokajová
Vloeno: 21.4.11
Sezení s nohou přes nohu můe být závaným prohřekem
proti etiketě, zvlá kdy se pohybujete ve společnosti velmi významných
lidí. Kromě toho, e...
Celý článek
Snídaně je základem naí fyzické i duevní kondice, měla by
toti dodat přiblině čtvrtinu denní potřeby energie. Nestíháte ji?
Snídaně se dá...
Celý článek
Vude se dnes mluví o superpotravinách. Víte, co to vlastně je?
A proč nám můe prospět raw food? Nebo jak si připravíme smoothies?
Více se dozvíte...
Celý článek
Sehnat čerstvé bylinky dnes není velký problém, prodávají se
v květináčích i ve svazcích. Nejčerstvějí přísun kuchyňských
bylinek vám ale zajistí...
Celý článek