Facebook
HLEDÁNÍ               DNES JE 17.8.2022
ZAREGISTRUJTE SE    |    ZAPOMNĚLA JSTE HESLO ?

JMÉNO         HESLO  

DÍKY REGISTRACI ZÍSKÁTE MOŽNOST PŘISPÍVAT DO DISKUZÍ A POKLÁDAT OTÁZKY V PORADNÁCH
Elektronické Miminko zakoupíte zde
Elektronické Auto4drive zakoupíte zde

NEPROŠVIHNĚTE VLAKOVÉ SLEVY DO ZAHRANIČÍ

Správně, do zahraničí nemusíte cestovat jen autem, autobusem nebo letadlem. Mezistátní vlaková doprava se v poslední době stává čím dál oblíbenější, a to zejména díky speciálním tarifům. Vezměte si na mušku nabídku vlakových slev a cestujte po Evropě výhodně.

Cestování vlakem po evropských státech zažívá v posledních letech obrovský boom. Že nevěříte v komfortnost tohoto druhu dopravy? Vyžeňte z hlavy tuzemské rozkodrcané lokomotivy spojující jednu vesnici s druhou – zahraniční vlaky jsou moderní, čisté, nabízejí komfortní posezení, dostatek prostoru pro každého cestujícího a mnohé nadstandardní služby. Taková jízda vás bude bavit.

Moderní dovolená za okny vagonu

Po železnici se nejenže pohodlně a jednoduše dostanete do své dovolenkové destinace, ale můžete vybranou zemi také poznávat z okýnka vlakového kupé. Aktuálním hitem cestovatelských průvodců je například projezdit sousední Rakousko a Německo, pohádkové Švýcarsko, tajuplné Skotsko nebo lákavou Francii ve vlacích. Tyto země mají hustou síť železniční dopravy a jedny z nejkomfortnějších vlaků v Evropě. Prostě jen stačí vystoupit ve stanici, kde vás zaujala místní příroda nebo historické památky a po několika hodinách či dnech pokračovat za dalším dobrodružstvím. A jak na to jít levněji?

Kolik karet máš, tolikrát ušetříš?

Železniční dopravci na evropském kontinentu vypočítávají jednotlivé ceny jízdného na základě mezinárodních smluv mezi dvěma a více státy. Konkrétní výše jízdenky záleží na cílové destinaci, počtu cestujících (skupiny obecně cestují levněji než individuální klienti) a ročním období (letní sezona se chlubí největšími finančními úlevami).

Na celém kontinentu přitom platí síť evropského tarifu TCV, který sám o sobě nabízí levnější jízdné k našim východním sousedům. Výhodněji se můžete podívat například do Běloruska, Pobaltských států, Ruska nebo na Ukrajinu. Pokud se vydáváte do státu, kde neplatí sleva z tarifu TCV, můžete své peněžence ulehčit pomocí některé z mezinárodně uznávaných vlakových karet. Nejvýhodněji se můžete po železnici pohybovat se CityStar, Junior pasem (jen pro mládež), Kartou Z, InterRail a EuroDomino. Ne všechny však platí do každé země, proto se předem informujte, která z nich se postará o levnější jízdné do vaší cílové destinace.

České dráhy vozí levně zejména do Německa

Také České dráhy nelenily a chlubí se nabídkou velmi výhodných mezinárodních jízdenek. S nezanedbatelnými finančními úlevami dojedete zejména k našim německým a rakouským sousedům, ale třeba také do polského Krakova, Varšavy, slovinské Lublaně nebo maďarské metropole Budapešti. Výhodně se projedete také nočním expresem na lince Praha – Kolín nad Rýnem – Dortmund, a to dokonce za krásných 29 eur. Pro levnější cestování evropskými zákoutími v moderních vagonech se vyplatí sledovat aktuální nabídky a informovat se na vlakových nádražích.


Autor: Pavla Lokajová
Vloženo: 25.8.10

JAK VYBRAT BEZPEČNOU AUTOSEDAČKU

Cestování s dětmi autem je pro moderní maminku úplně běžné. Na nákupy, na výlety, později do školy či do školy, příležitost se najde skoro každý...
Celý článek

PEUGEOT 5008 V NOVÉM

Model Peugeot 5008 prošel generační obměnou a výsledkem je auto, které může mít v garáži menší či větší rodina. Dobrou službu ale prokáže...
Celý článek

O CACTUS SE NEPOPÍCHÁTE

Čím nás zaujal nový model Cactus? Způsobem, jakým chrání před drobnými nárazy. Dá se říci, že je to jediný „kaktus“, o který se...
Celý článek

BAREVNÁ RADOST Z ŘÍZENÍ

Usednete-li za volant „pomerančového“ Subaru XV, čeká vás trochu stylu, trochu barev, trochu města a trochu svobody. Víte už, do jaké barvy se...
Celý článek