Facebook
HLEDÁNÍ               DNES JE 20.8.2019
ZAREGISTRUJTE SE    |    ZAPOMNĚLA JSTE HESLO ?

JMÉNO         HESLO  

DÍKY REGISTRACI ZÍSKÁTE MOŽNOST PŘISPÍVAT DO DISKUZÍ A POKLÁDAT OTÁZKY V PORADNÁCH
Elektronické Miminko zakoupíte zde
Elektronické Auto4drive zakoupíte zde

JAK DOCÍLIT FYZICKÉ I DUŠEVNÍ POHODY? ODPOVĚĎ NABÍZÍ FESTIVAL EVOLUTION

Zná to každá žena. Občas se prostě necítíme ve své kůži a ve většině případů za to můžou hormony, přemíra stresu nebo jen nedostatek spánku či...
Celý článek

ELÁN VYDÁVÁ NOVOU DESKU

Skupina Elán natočila nové album. Na trhu se objeví v létě letošního roku. Následovat budou koncerty ve velkých halách po českých městech. Prozradil to Vašo Patejdl (55), klávesista Elánu a úspěšný hudební skladatel.

Deska prý bude téměř postrádat pomalé písničky. Podle Patejdla proto, že i dnešní život je rychlý. Práce na albu je nyní ve fázi takzvané post production, tedy úpravy konečného aranžmá. „Práce mám až moc. Je ale příjemná a moc mě baví. Bude to nářez,“ prozradil Patejdl.

Eláni již sedm let řadové album nevydali. Na trhu se objevily pouze dva záznamy z koncertních vystoupení. Jeden z megakoncertu v Praze z roku 2003 a druhý z akustického vystoupení v newyorské Carnegie Hall v roce 2007.

Elán tak dlouho s novou deskou otálel prý proto, že čekal na správnou chvíli. Ta podle nich nastala až nyní. Práce na natáčení trvala dva roky a i když nebyla jednoduchá, výsledek má být excelentní.

Podzimní turné Elánu odstaruje 20. 10. v Praze, o dva dny přijde na řadu Brno, 25.10. se na legendární slovenskou kapelu mohou těšit České Budějovice a 29. 10. Ostrava. Půjde o mega koncerty v největších sportovních halách.

Patejdlovi byla zcela nedávno předána Zlatá deska za prodej alba muzikálu Jack Rozparovač, k němuž napsal hudbu. Psal ji na hotová slova textaře Eduarda Krečmara a přiznává, že nejobtížnější a nejzajímavější zároveň bylo psát hudbu na jednotlivé vraždy.

„Použil jsem na ně pěti čtvrteční rytmus. Jsem pyšný, že to tak dobře vyšlo. Inscenace soulože, následné vraždy a rozparování… To byla docela výzva,“ říká Vašo.

Ale ačkoli složil hudbu k muzikálovému thrilleru, sám se na takové filmy doma nedívá. „Nemám je rád, obsahují příliš napínavé scény, které moc prožívám. Nemusím ale ani ty romantické. Ty mě zase pro změnu moc rozněžní. A tak se nejraději dívám na komedie,“ vysvětluje.


Autor: Text a foto Korzo
Vloženo: 31.5.10

ODPOČIŇTE SI V HORSKÉM WELLNESS

Předvánoční stres a honička v práci při závěru roku se mohou zásadně podepsat na vaší energii, kráse, ale také duševní pohodě. Jak to všechno vrátit...
Celý článek

O CACTUS SE NEPOPÍCHÁTE

Čím nás zaujal nový model Cactus? Způsobem, jakým chrání před drobnými nárazy. Dá se říci, že je to jediný „kaktus“, o který se...
Celý článek

BAREVNÁ RADOST Z ŘÍZENÍ

Usednete-li za volant „pomerančového“ Subaru XV, čeká vás trochu stylu, trochu barev, trochu města a trochu svobody. Víte už, do jaké barvy se...
Celý článek

JAK SI UŽÍT DOVOLENOU V EGYPTĚ, ZNAČKA: LEVNĚ

Vždycky jste toužila navštívit egyptské pyramidy nebo se jen chcete přes léto opálit o něco více než u bazénu na zahradě? Pak vezměte kamarádku,...
Celý článek