Facebook
HLEDÁNÍ               DNES JE 20.8.2019
ZAREGISTRUJTE SE    |    ZAPOMNĚLA JSTE HESLO ?

JMÉNO         HESLO  

DÍKY REGISTRACI ZÍSKÁTE MOŽNOST PŘISPÍVAT DO DISKUZÍ A POKLÁDAT OTÁZKY V PORADNÁCH
Elektronické Miminko zakoupíte zde
Elektronické Auto4drive zakoupíte zde

ROZHOVOR S ROMANEM HADRBOLCEM, "KUCHAŘEM HVĚZD"

Jistě již dobře znáte “kuchaře hvězd”, Romana Hadrbolce, který vařil Tomu Cruisovi či Jacku Nicholsonovi. Chcete vědět, co si myslí o zdravé výživě?

Myslíte, že v dnešní době fast-food restaurací má smysl zabývat se zdravým životním stylem?

To v každém případě. Dnešní doba je velmi uspěchaná, uspěchané je i naše myšlení, takže když nemáme čas, využíváme fast-food restaurace. Místo toho, abychom si uvědomili, že by pro nás bylo lepší udělat si o něco více času a dát si v klidu oběd dle svých představ. Tím tak doplníme vhodnějším způsobem energii na další část dne.

Stále hodně cestuje, žijete hekticky – jak se vám v tom shonu daří hlídat své stravovací návyky?

Já se musím přiznat, že skoro vždy mi unikne snídaně, což není zrovna dobré. Ale jinak se v průběhu dne snažím udělat si čas na oběd, dávám si i ovoce a večer si zpravidla dávám nějaký sendvič se zeleninou a masem nebo kuřecí maso připravené na woku. Občas, pravda, zhřeším a udělám si mé oblíbené těstoviny s tvarohem, cukrem a skořicí, přelité rozpuštěným máslem, ale to opravdu není tak často…

Vařil jste světovým celebritám jako Arnold Schwarzenegger, Cher, Tom Cruise, Nicole Kidman, Jack Nicholson, Paul Newman a další a stále působíte převážně v zahraničí – vnímáte velký rozdíl mezi naší kuchyní a našimi stravovacími návyky a kuchyní evropskou, potažmo světovou? Která kuchyně je podle vás nejzdravější a kde naopak zdravou stravu téměř „neřeší“?

Každá země má jiné stravovací návyky, ale ve velkých metropolích můžete vidět společný vliv různých trendů v gastronomii. Například my Evropané máme stále v oblibě zejména italskou kuchyni. Ve světě se stává stále populárnější asijská kuchyně, které vévodí kuchyně japonská. Já sám mám nejraději vietnamskou, korejskou a japonskou kuchyni, která je nejzdravější. Jinak musím říct, že v každé zemi se najdou lidé, kteří zdravou stravu „neřeší“. Záleží na každém z nás, jak se svým zdravím naložíme a co všechno svému tělu dopřejeme.

Jaké pokrmy připravujete nejraději?

Vzhledem k tomu, že jsem český kluk, který vyrostl na maminčiných vydatných domácích polévkách, tak jsou to samozřejmě polévky. Kombinuji netradiční suroviny a chutě, jako např. pomerančovo-mrkvový, řepovo-malinový, pórkovo-hruškový krém. Také mne hodně ovlivnila vietnamská kuchyně, kde převažuje ovoce a zelenina v nejrůznějších kombinacích, celkově asijská kuchyně patří k mým nejoblíbenějším. Samozřejmě nesmím zapomenout na dezerty!

Víme, že jste se rozhodl spolupracovat s programem Gustino (program přípravy zdravých jídel v různých restauracích po celém světě). V čem ta spolupráce spočívá?

Speciálně pro Gustino jsem připravil originální recepty, kompletní menu, která ukazují, že zdravé a zároveň chutné stravování není vůbec složité a ani nákladné.

A co radí Roman Hadrbolec pro přípravu domácí stravy v souladu se zdravou výživou?

  • Omáčku můžeme zahustit rozmixováním různé zeleniny, která je její součástí – ať už cibule, celer, mrkev nebo rajče apod.
  • Smetanu či šlehačku je možné nahradit jogurtem nebo sýry typu Lučina, žervé či taveným sýrem.
  • Majonézu můžeme také nahradit jogurtem.
  • Dávejte přednost celozrnnému pečivu.
  • Maso by mělo být v menším množství než příloha a vybírat bychom si měli méně tučné kusy. Omezit bychom měli konzumaci bůčku, z uzenin se vyhněte jitrnicím, jelitům, paštice, anglické slanině.
  • Ryby naopak můžete všechny.
  • Vybírejte sýry bohaté na vápník, s co nejnižším obsahem soli a tuku v sušině.


Vloženo: 1.5.08

JAK DOCÍLIT FYZICKÉ I DUŠEVNÍ POHODY? ODPOVĚĎ NABÍZÍ FESTIVAL EVOLUTION

Zná to každá žena. Občas se prostě necítíme ve své kůži a ve většině případů za to můžou hormony, přemíra stresu nebo jen nedostatek spánku či...
Celý článek

HARFA ZAHAJUJE PRÁZDNINY BRITSKÝM HUMOREM

Letos se už posedmé otevírá v pražském Obchodním centru Galerie Harfa na střeše divadelní scéna. Zahajuje už 1. července a o dva dny později se...
Celý článek

PŘÍBĚH ZTRACENÉ HOLČIČKY

Rozvody, rozchody, stěhování, hádky, odmlčení, žaloby, únosy, úmrtí, úspěchy, propady, staré účty, nové naděje, sliby a jejich porušování – to...
Celý článek

OSLAVTE DEN SV. PATRIKA IRSKOU TRADICÍ

Irové oslavují den svatého Patrika několikadenním festivalem, který započne 17. března, datem které symbolizuje Patrikovo úmrtí. Věděli jste však,...
Celý článek